úterý 21. leden 2020 0:00

Ve Žlutých lázních se scházejí otužilci – zájem je velký každý týden jejich počet roste

Veřejné otužování tu začalo s příchodem chladných dnů. Z pár nadšenců se ale rozrostlo v desítky plavců, kteří se potápí do studené Vltavy pod vedením profesionálního trenéra. Veřejné otužování začíná každou neděli v 10 hodin a přijít může každý, vstup je zdarma.

 

„Na první otužování dorazilo šest lidí, udělal jsem fotku a už to jelo, s každým otužováním je nás víc a víc a teď naposledy nás bylo 30! Momentálně už chodí všechny věkové kategorie, najdou se i děti rodičů otužilců a pomalu se přidávají i senioři. Pouštíme si muziku a celé se to odehrává ve velmi přátelské atmosféře,“ popisuje Jakub Lunga, profesionální trenér, který v areálu působí také ve venkovním fitness.

 

 

Otužilci se sejdou a nejdříve si dají rozcvičku. Hned potom jdou pomalu do vody, kde vydrží každý dle svého tréninku. V případě zkušenějších se celá akce opakuje. Trénink trvá zhruba hodinu. Otužování probíhá za každého počasí. „Otužování je vhodné pro každého zdravého jedince, nicméně doporučuji začít postupně ledovými sprchami doma, ideálně vydržet 2-3 minuty v ledové sprše po dobu zhruba deseti dnů,“ doplňuje Jakub Lunga.

 

 

Otužilci se nejvíc těší na koupání ve sněhu, to se zatím nepodařilo. „Cítím se dobře, je to skvělý pocit, jakmile se člověk trochu zahřeje pociťuje obrovský nástup euforie a energie,“ říká jeden z otužilců pětadvacetiletý Tomáš Hrančík.

 

Otužování se bude ve Žlutých lázních konat až do odvolání vždy každou neděli od 10 hodin. Areál je otevřený kromě toho také vždy od pondělí do pátku v době od 11 do 18 hodin k procházkám a občerstvení.