Zajímavosti

neděle, 12 červen 2022
  Vážení přátelé, na Ukrajině trpí a umírají lidé, zvířata, příroda vinou zla z Ruska, které stále není zničeno V České republice byla zahájena mezinárodní výzva WE MUST ACT (musíme konat). Dovoluji si Vás požádat: zvažte, prosím, její podporu svým jménem. Každý hlas pro navrácení svobody, míru a území Ukrajině je nezbytný. 
neděle, 05 červen 2022
Ať otevřete novou knihu Haliny Pawlowské kdekoliv, rázem vás přenese na dovolenou plnou barevných zážitků a nečekaných postřehů. Zájezd snů je knížka povídek, ve kterých hraje hlavní roli cestování a konkrétní místa ve světě i u nás. A nenajdete v ní jen rady a nečekané pointy, ale i moudré postřehy a hodně optimismu a smíchu.     
pondělí, 18 duben 2022
Každý člověk, jen s výjimkou jednovaječných dvojčat, si nese svou jedinečnou genetickou informaci. Ta definuje náš vzhled a stavbu těla, předurčuje náchylnost k nemocem a dotváří celkový charakter. Dokonce i naše vlohy, silné a slabé stránky nebo pohled na svět jsou z podstatné míry ovlivněné geny.
pondělí, 28 březen 2022
Příchod luskounů nebo otevření nového Pavilonu goril – na tyto a další novinky se mohou návštěvníci těšit v nadcházející 91. sezoně, kterou dnes slavnostně zahájila pražská zoo. Stěžejním tématem akce byla také sbírka na pomoc zoologickým zahradám na Ukrajině a programy pro uprchlé ukrajinské rodiny.
pondělí, 21 březen 2022
Ninu, znám osobně asi 7 let.  Odešla před 14 lety do ČR za prací a zde se jí narodily dvě děti. Ve výběru partnera a dětí měla smůlu. Jejich otec nechtěl, aby chodily do školy, měl skoro 20 exekucí, vyhrožoval Nině deportací, vzal jim i rodné listy, přestal platit na děti, a tak jim nastali obrovské problémy. 
pátek, 18 březen 2022
Ve skleníku Fata Morgana se do neděle 20. března koná oblíbená výstava orchidejí. Představuje tyto jedinečné rostliny napříč celým světem. Orchideje najdeme s výjimkou Antarktidy na všech kontinentech a lidé se s nimi setkávají už od starověku. Obdivují jejich krásu a umí je i využít.
čtvrtek, 17 březen 2022
Ve skleníku Fata Morgana se do neděle 20. března koná oblíbená výstava orchidejí. Představuje tyto jedinečné rostliny napříč celým světem. Orchideje najdeme s výjimkou Antarktidy na všech kontinentech a lidé se s nimi setkávají už od starověku. Obdivují jejich krásu a umí je i využít.
pondělí, 07 březen 2022
Cenu zlata ovlivňuje několik faktorů. Aktuálně do ní nejvíce promlouvá vysoká inflace a nejistá situace na Ukrajině. Ta v posledním týdnu cenu zlata ovlivnila zásadně – jeho cena stoupá a podle odborníků poroste dál. Navíc se zásoby zlata určeného k investicím tenčí.
středa, 02 březen 2022
SOS zvířata UKRAJINA: Zahájili jsme sbírku pro zvířata na Ukrajině. Lidé na Ukrajině zachraňují sebe a také svá zvířata. Ošetřovatelé starající se o zvířata v útulcích, v záchranných centrech i v zoologických zahradách se nevzdávají a zůstávají se zvířaty.
neděle, 20 únor 2022
Blíží se Valentýn, svátek oslavující lásku, a vy už dlouho přemýšlíte o tom, že svůj vyhlédnutý protějšek pozvete na kávu? Den zamilovaných je pro takové pozvání jako stvořený! A že si nejste jisti, jak si při takovém setkání správně počínat a nedopustit se společenského prohřešku? Eva Filipová, autorka knih o etiketě a odbornice na společenská pravidla poradí, jak můžeme s elegancí pozvat muže či ženu na kávu a jaké zásady je při takové příležitosti vhodné dodržovat.
Strana 1 z 33