pátek 19. únor 2021 0:00

Coca-Cola: Filmy, dobré jídlo, pití a společné vaření, to je současný recept na domácí štěstí

 Nezávislý spotřebitelský průzkum uskutečněný v závěru minulého roku ukázal na velkou oblibu colových nápojů, které pravidelně pije 73 % Čechů. Největší oblibě se těší Coca-Cola, která vítězí svou skvělou chutí a nejčastěji se pije při setkáních s přáteli, rodinných oslavách, k dobrému jídlu či jen tak, pro osvěžení. Průzkum přinesl také zajímavá data o tom, jak trávíme svůj čas doma, a jak se změnily naše nápojové návyky v průběhu pandemie.

Naprostá většina dotázaných, přes 90 %, pije colové nápoje a téměř tři čtvrtiny tak činí pravidelně. Celkem 72,4 % uvedlo, že právě Coca-Cola je jejich nejoblíbenější. Ve výběru se většinou držíme klasicky slazené varianty – preferují ji téměř tři čtvrtiny (71,5 %). Variantu bez cukru raději volí 23,9 % dotazovaných.

 

„Zajímalo nás, co Češi rádi pijí k jídlu, a jak pandemie ovlivnila jejich preference. Ukázalo se, že zatímco v restauracích jsme si dříve k jídlu objednávali převážně colové nápoje, doma teď k jídlu pijeme zejména vodu. Třetina respondentů si však i doma dá k obědu či večeři svoji oblíbenou colu,“ uvádí Veronika Němcová, ředitelka komunikace a udržitelnosti ve společnosti Coca-Cola ČR a SR.

 

K jídlu v restauraci si 58 % Čechů objednává colové nápoje, druhou nejčastější volbou jsou pak domácí limonády s 37 %. Doma je to nejčastěji voda, k jídlu si ji dá 73 % z nás. Druhé místo patří džusům, sáhne po nich 39 % Čechů a colový nápoj si doma k jídlu vychutná 32 % dotázaných.

 

Právě doma teď trávíme téměř veškerý svůj čas, proto je ještě důležitější než jindy, si chvíle se svými blízkými umět ozvláštnit a užít. Výsledky průzkumu ukázaly, že dobré jídlo a pití v tom hraje zásadní roli (50 %). Hned v závěsu pak bylo s tím spojené vaření a pečení (39 %). Jediná aktivita, která ve zpříjemňování času stráveného doma překonala jídlo, je společné sledování filmů (76 %).

 

Živá cooking show přímo ve vaší kuchyni

Společný čas se svými blízkými a dobré jídlo a pití si teď můžete užít i prostřednictvím série živých livestreamů, ke kterým Coca-Cola přizvala ambasadory Marka Pavalu, českého kreativního kuchaře a finalistu soutěže MasterChef 2012, a Máriu Čírovou, slovenskou zpěvačku a skladatelku. Sejdou se na Instagramu o třech sobotách v únoru a březnu a v reálném čase budou vařit zajímavé recepty světových chutí, které zvládnete připravit společně s nimi v pohodlí svého domova.

 

„Naším cílem je pomoci najít si cestu k radosti prostřednictvím společně strávených chvil s našimi blízkými – jak jinak, než dobrým jídlem a pitím. Proto letos přinášíme živé vaření přímo do našich kuchyní. Budeme vařit společně, v reálném čase, užijeme si hezký čas s rodinou, a ještě se výborně najíme,“ vysvětluje myšlenku projektu Kateřina Třísková, brand manažerka značky Coca-Cola odpovědná za celý koncept s názvem Spolu chutná nejlépe.

 

První, zhruba hodinový, livestream proběhne už tuto sobotu 20. února 2021 od 18 hodin. Všechny informace a odkaz na stream najdete na Instagramu Coca-Cola Česko a Slovensko. Další pak budou následovat 6. března a 20. března 2021. Připojit se může zdarma každý milovník dobrého jídla a pití.