neděle 28. květen 2017 0:00

5 cestovatelských trendů roku 2017

„Lidé chtějí více poznávat evropské metropole na otočku – ráno vyrazí tam a večer jsou zase doma. Chtějí objevovat nová místa, hlavní města zdaleka nestačí. Rovněž chtějí ušetřit, a to jak peníze, tak čas. A dopravu i s ubytováním pořizují nejraději najednou on-line několika kliknutími. Města chtějí poznávat aktivně a často si s sebou berou sportovní výbavu,“ přibližuje trendy v cestování roku 2017 Pavla Lauermannová, která zastupuje mezinárodního autobusového dopravce.

.

Trend 1: Evropa na otočku

Dostali jste chuť zajet si na kávu a pravý sachr do Vídně? Nebo levně nakoupit v Drážďanech? Či se snad chcete vyfotit u Berlínské zdi a večer už uléhat doma? Cestování takzvaně na otočku je ideální způsob, jak mít za jediný den spoustu skvělých zážitků a přitom ušetřit čas i peníze.

 

„Cestování na otočku je každým rokem oblíbenější, proto tomuto trendu přizpůsobujeme řadu spojů. Do mnoha měst jezdíme několikrát denně a vždy míříme až do centra, takže odpadá zbytečný čas strávený dopravou odněkud z periferie. Za hezkým jednodenním výletem se můžete rozjet do Berlína, Mnichova, Bratislavy či Vídně. Hitem jsou určitě Drážďany, kam dorazíte za pouhé 2 hodiny a zastávka je přímo vedle pěší a nákupní zóny,“ vyjmenovává výhody tohoto cestovatelského trendu Pavla Lauermannová.

 

Trend 2. Poznat co nejvíce

Lidé v poslední době velmi sledují, který dopravce má v dané zemi hustou síť navazujících partnerských dopravních spojů. „Rozsáhlá mezinárodní partnerská síť je naše velká výhoda. Příští rok budeme provozovat další nové linky, nákup bude možný i přímo z České republiky,“ říká Pavla Lauermannová. „Ne všichni chtějí trávit svou dovolenou ve „xhvězdičkovém“ hotelu s animačním programem, ale hledají své vlastní autentické zážitky a nekomerční lokality. Trendem je Rumunsko, další atraktivní místa připravujeme,“ dodává.

 

3. trend: Doprava i s ubytováním na pár kliknutí

Touha po ušetření času nahrává spojování různých subjektů, často se tak propojují třeba autobusoví dopravci s ubytovacími zařízeními. . „Díky spolupráci s Booking.com je vše velice pohodlné a rychlé, protože vyhledávání probíhá v češtině, což lidé velmi oceňují. Dopravu i ubytování tak často zvládnete objednat skutečně několika kliknutími. Spojení nabídky dopravy a ubytování je velmi populární trend, protože lidé často nechtějí využívat služeb cestovních kanceláří, ale zároveň si to základní chtějí naplánovat najednou a šetřit si čas na zážitky,“ potvrzuje Pavla Lauermannová.

 

4. trend: Za poznáním velkoměst i na cyklostezky

Velkým trendem posledních let je také nakupování jednosměrných jízdenek. Nejčastěji tak činí cyklisté, kteří už jedou do dané destinace vybaveni kolem. Jednu cestu se tak svezou autobusem a druhou na kole. Na vybraných linkách a destinacích přepravují kola složená v zavazadlovém prostoru jako druhé zavazadlo zdarma, nebo na speciálních nosičích za poplatek.

 

5. trend: Evropa vlastním tempem

Pro mnohé lidi není nic horšího, než dovolená organizovaná na minuty cestovkou. Potřebují volnost a své vlastní tempo. Anebo chtějí poznat co nejvíce míst v Evropě najednou, ale mají na to omezený čas. Ti všichni čím dál více využívají cestovatelské předplacené karty. „U nás se této populární evropské „lítačce“ říká Eurolines Pass a nabízíme dvě varianty – na 15 nebo 30 dnů, během nichž mohou lidé poznat až 53 evropských měst. Je třeba znát pouze první zastávku z vysněné evropské šňůry a pak už je jen na cestovatelích, kde a jak dlouho zůstanou,“ uzavírá Pavla Lauermannová.

 

Tip: Kam se určitě vypravit na kole

 

Provance

 

LES BAUX DE PROVENCE se zříceninou mohutného feudálního sídla, které ve středověku proslulo svým Cour d´Amour (Dvůr lásky) a kláními trubadúrů. Procházka po skalním ostrohu s troskami hradu, RÉMY DE PROVENCE - zastávka u kláštera St. Paul Mausolée, v němž strávil rok života Vincent van Gogh, který zde byl hospitalizován poté, co si uřízl kus ucha ve svém atelieru v nedalekém Arles. ARLES, které je považováno za nejkrásnější provensálské město, za baštu provensálských tradic a kultury.